KONST / Litografier / Färglitografier 14003480
nr 1400 3480
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerad, numrerad 21/100. Motivet: 20x15, yttermått inklusive ram: 33x30 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:12:51
31/5 18:06:44
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström